Braderie Ruurlo, de Achterhookse Folkloredansers De oudste folkloristische dansgroepen in Nederland!
Al in het begin van de dertiger jaren, werd er bij café “Kerkemeier” in de Dijkhoek door een groep enthousiaste mensen uit de omgeving gedanst, en wel de ouderwetse dansen, dit deed men puur voor de gezelligheid en volgens zeggen danste hierbij ook de fam’ te Velthuis.
Later maakten ook H.Lusink uit de Wilhelminalaan en J. Dommerholt uit Ruurlo deel uit van deze groep.
In Ruurlo hoorde men hier ook het een en ander van en toen de toenmalige middenstand, door de crisis genoodzaakt, mensen naar de Achterhoek probeerde te trekken, onder meer door in de zomer bij boeren uit het dorp mensen in het voorhuis gehuurd te laten wonen , (de bewoners huisde die periode zelf naar op deel), kreeg de plaatselijke V.V.V gestalte.
Na overleg werd er besloten om vanuit de plaatselijke middenstand een dansgroep te formeren, die in ouderwetse kostuums, oude dansen zouden brengen om hiermee de gasten welke in ons dorp verbleven iets van de landelijke sfeer van vroeger te laten proeven en zo het dorp wat meer bekendheid te geven als vakantieoord.
Braderie Ruurlo 2019, graag tot ziens! |